ΚΥΠΕΛΛΟ – ΣΤΟΥΣ 8 Η ΠΑΦΟΣ FC

Sharing is caring!

Τήν ΝΙΚΗ με 3-1 πήρε η ΠΑΦΟΣ στο Παφίτικο ντέρπυ με αντίπαλο τον ΑΚΡΙΤΑ στα πλαίσια της Β Φάσης του Θεσμού του Κυπέλλου που διεξήχθη ψες στο Στέλιος Κυριακίδης Οι δύο προπονητές έδωσαν την ευκαιρία σε μερικούς παίκτες τους να πάρουν χρόνο συμμετοχής που δεν είχαν αυτή την ευκαιρία μέχρι τώρα .
  Τά τέσσερα γκόλ τού αγώνα ζέσταναν κάπως την κερκίδα και η σειρά επιτυχίας τους κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι λίγο πριν τγν λήξη του αγώνα. Προηγήθηκε η ΠΑΦΟΣ στο Α Ημίχρονο με τον ΑΜΠΤΟΥΡΑΧΙΜΙ και ζευγάρωσε τα τέρματα της  στο Β Ημίχρονο με τον ΖΑΙΡΟ όμως  ο ΑΚΡΙΤΑΣ μείωσε με τον ΑΜΠΡΑΧΑΜ στη συνέχεια μείωσε σε 2-1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιγνίδι μέχρι που λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο ΣΕΜΕΔΟ πέτυχε το τελικό 3-1 για την ομάδα της ΠΑΦΟΥ που της έδωσε την  ΠΡΌΚΡΙΣΗ για την ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ Φάση

Εικόνα : sigmalive.com