Ανόρθωση – Ακρίτας: Ο Ρεγκινάλτο σε έξι λεπτά πέτυχε ένα γκολ κι ένα αυτογκόλ! (vids)

Sharing is caring!

«Όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος», λέει μια παροιμία, η οποία επιβεβαιώθηκε στα αρχικά στάδια του δευτέρου ημιχρόνου, στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», στην αναμέτρηση της Ανόρθωσης με τον Ακρίτα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ρεγκινάλτο πέρασε ως αλλαγή στο 46’ στον αγωνιστικό χώρο και σε έξι λεπτά πρόλαβε με το παρθενικό του τέρμα στο κυπριακό πρωτάθλημα να δώσει προβάδισμα 1-0 στην ομάδα του Νταβίδ Μπαντία και να σημειώσει αυτογκόλ, γράφοντας το 1-1!

Στο 48’ ο Εράσο εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, μετά από κεφαλιά συμπαίκτη του και ο Ρεγκινάλτο με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ. Πριν καλά – καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, και συγκεκριμένα στο 51’, ο Ουάρντα εκτέλεσε κόρνερ, ο Αμπαρτζουμιάν έκανε κεφαλιά και ο Ρεγκινάλντο με νέα κεφαλιά έβαλε αυτογκόλ.

To 1-0 του Ακρίτα

Το 1-1 της Ανόρθωσης

Πηγή : goal.philenews.com